KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

   TURNUVA LİNKLERİ
  
Katılım >>>
   Gruplar
>>>
   Proğram
>>>
   Maç Sonuçları
>>>
   Puan Durumu
>>>

   Turnuva Afişi >>>
   Şartlar ve Kurallar
>>>
   Statü ve Sistem >>>
   Ödül Yönetmenliği >>>
   Online Katılım Formu >>>
   Katılım Formu (word) >>>

   FOTOĞRAF ALBÜMÜ
   Fotoğraflar ve takım
  
resimleri facebook'da >>>

Tff Herkesiçinfutbol Konya (Grassroots)

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

ŞAMPİYON
ANIL YATAĞANLI

İKİNCİ
A 101 KONYA

ÜÇÜNCÜ
ADESE DEPO

EN CENTİLMENLER
KOS BÖLGE MD.
GALİPOĞLU
WASPO
DEKSAN
ADESE DEPO

GOL KRALI
SACİT-ANIL YAT.

ALTIN ELDİVEN
İBRAHİM-A 101

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU ANIL YATAĞANLI

KURA ÇEKİMİ
01.08.2017

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

   KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI

KONYA ORGANİZE SANAYİ KUPASI FUTBOL TURNUVASI
 

KUPA TÖRENİ :
Anıl Yatağanlı’nın A 101 Konya takımını 4-3 yendiği final maçı sonrasında gerçekleşen kupa törenine katılan; Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Acar, Konya Organize Sanayi Bölgesi İdari Müdürü Ali Karakaya, Konya Organize Sanayi Bölgesi Mali İşler Müdürü Seyit Toksözlü, Konya Organize Sanayi Bölgesi İmar İşler Müdürü Mustafa Kaya, Anıl Yatağanlı firma sahipleri, Ali Osman Çalmaz, İbrahim Çalmaz, A 101 Konya Lojistik Müdürü Bilal Özdemir, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Nihat Çelikkollu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Eğitim Sekreteri ve Konya Futbol İl Temsilcisi Yardımcısı İbrahim Karabacak tarafından turnuvada dereceye giren takım ve oyuncularına ödülleri, plaketleri ve kupaları takdim edildi. 16.10.2017

 
PROĞRAM :
KOD  TARİH SAAT GRUP

 GRUP KARŞILAŞMALARI

SONUÇ
001  12.08.2017 Cumartesi 20:00 D  ADESE DEPO - ARAS KARGO 2-0
002  12.08.2017 Cumartesi 20:00 A  ANKA KALIP - KORKMAZ BETON 1-3
003  12.08.2017 Cumartesi 21:00 B  AYDINLAR - KENTPAR 6-0
004  12.08.2017 Cumartesi 21:00 C  ALPRAF - MPG MAKİNE 2-1
005  12.08.2017 Cumartesi 22:00 D  BAYAL - DEKSAN 5-1
006  12.08.2017 Cumartesi 22:00 E  KOS BÖLGE MÜDL. - MONİVA 1-2
007  13.08.2017 Pazar 20:00 C  A 101 KONYA - ANIL YATAĞANLI 6-1
008  13.08.2017 Pazar 20:00 B  SINI CATERING - ULUSAN 2-4
009  13.08.2017 Pazar 21:00 A  GALİPOĞLU - MAKKON 1-2
010  13.08.2017 Pazar 21:00 E  METEOR - WASPO 0-2
011  19.08.2017 Cumartesi 20:00 C  MPG MAKİNE - ANIL YATAĞANLI 3-5
012  19.08.2017 Cumartesi 20:30 C  A 101 KONYA - ALPRAF 7-0
013  19.08.2017 Cumartesi 21:00 E  KOS BÖLGE MÜDL. - METEOR 9-0
014  19.08.2017 Cumartesi 21:30 D  ARAS KARGO - DEKSAN 1-1
015  19.08.2017 Cumartesi 22:00 B  AYDINLAR - SINI CATERING 5-0
016  19.08.2017 Cumartesi 22:30 E  MONİVA - WASPO 1-0
017  20.08.2017 Pazar 20:30 D  ADESE DEPO - BAYAL 3-2
018  20.08.2017 Pazar 20:30 B  ULUSAN - KENTPAR 4-2
019  20.08.2017 Pazar 21:30 A  ANKA KALIP - GALİPOĞLU 2-3
020  20.08.2017 Pazar 21:30 A  KORKMAZ BETON - MAKKON 4-2
021  21.08.2017 Pazartesi 21:00 F  MEDIKAL 2000 - ÖNTAR TARIM 2-6
022  21.08.2017 Pazartesi 21:00 F  İMAŞ MAKİNE - ZERMILL 7-3
023  06.09.2017 Çarşamba 22:30 F  ÖNTAR TARIM - İMAŞ MAKİNE 6-0
024  06.09.2017 Çarşamba 22:30 F  MEDICAL 2000 - ZERMILL iptal
025  09.09.2017 Cumartesi 18:00 A  MAKKON - ANKA KALIP 3-6
026  09.09.2017 Cumartesi 20:00 B  SINI CATERING - KENTPAR 6-5
027  09.09.2017 Cumartesi 20:00 B  ULUSAN - AYDINLAR 1-5
028  09.09.2017 Cumartesi 21:00 D  BAYAL - ARAS KARGO 4-2
029  09.09.2017 Cumartesi 21:00 D  DEKSAN - ADESE DEPO 5-6
030  10.09.2017 Pazar 20:00 C  ALPRAF - ANIL YATAĞANLI 0-9
031  10.09.2017 Pazar 20:00 C  MPG MAKİNE - A 101 KONYA 1-4
032  10.09.2017 Pazar 21:00 E  KOS BÖLGE MÜDL. - WASPO 1-1
033  10.09.2017 Pazar 21:00 E  MONİVA - METEOR 5-3
034  10.09.2017 Pazar 22:00 A  GALİPOĞLU - KORKMAZ BETON 3-3
035  10.09.2017 Pazar 22:00 F  ÖNTAR TARIM - ZERMILL iptal
036  10.09.2017 Pazar 23:00 F  MEDICAL 2000 - İMAŞ MAKİNE iptal
KOD  TARİH SAAT KTGR  2. TUR KARŞILAŞMALARI SONUÇ
037  18.09.2017 Pazartesi 22:00 01.MAÇ  KORKMAZ BETON - ALPRAF 9-1
038  17.09.2017 Pazar 19:00 02.MAÇ  AYDINLAR - SINI CATERING 4-2
039  17.09.2017 Pazar 20:00 03.MAÇ  A 101 KONYA - ANKA KALIP 8-2
040  17.09.2017 Pazar 19:00 04.MAÇ  ADESE DEPO - WASPO 4-1
041  16.09.2017 Cumartesi 21:00 05.MAÇ  MONİVA - İMAŞ MAKİNE 2-1
042  16.09.2017 Cumartesi 20:00 06.MAÇ  ÖNTAR TARIM - KOS BÖLGE MÜDL. 5-3
043  16.09.2017 Cumartesi 20:00 07.MAÇ  GALİPOĞLU - BAYAL 6-4
044  17.09.2017 Pazar 20:00 08.MAÇ  ULUSAN - ANIL YATAĞANLI 2-10
KOD  TARİH SAAT KTGR  ÇEYREK FİNAL KARŞILAŞMALARI SONUÇ
045  23.09.2017 Cumartesi 22:00 09.MAÇ  KORKMAZ BETON - A 101 KONYA 0-6
046  24.09.2017 Pazar 20:00 10.MAÇ  AYDINLAR - ADESE DEPO (Penaltılarla) 7-8
047  24.09.2017 Pazar 19:00 11.MAÇ  MONİVA - GALİPOĞLU 5-3
048  25.09.2017 Pazartesi 21:30 12.MAÇ  ÖNTAR TARIM - ANIL YATAĞANLI 1-7
KOD  TARİH SAAT KTGR  YARI FİNAL KARŞILAŞMALARI SONUÇ
049  01.10.2017 Pazar 22:00 13.MAÇ  A 101 KONYA - MONİVA 4-0
050  30.09.2017 Cumartesi 21:30 14.MAÇ  ADESE DEPO - ANIL YATAĞANLI 2-6
KOD  TARİH SAAT KTGR  FİNAL KARŞILAŞMASI SONUÇ
051  16.10.2017 Pazartesi 21:00 15.MAÇ  A 101 KONYA - ANIL YATAĞANLI 3-4
 

 2. TUR MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 KORKMAZ BETON - ALPRAF
 (Kasım-5, Oktay-2, Bayram, Muhammed)   (Ali)
 Maçın Adamı: Kasım-Korkmaz Beton
9 - 1
 AYDINLAR - SINI CATERING
 (Ramazan-2, Hasan, Samet)   (Serkan, Adem)
 Maçın Adamı: Hasan-Aydınlar
4 - 2
 A 101 KONYA - ANKA KALIP
 (Yaşar-4, Mükremin-3, Mevlüt)   (Hüseyin, Mustafa)
 Maçın Adamı: Mükremin-A 101 Konya
8 - 2
 ADESE DEPO - WASPO
 (Atilla-2, Ali, Fikret)   (B.Ünver)
 Maçın Adamı: Atilla-Adese Depo
4 - 1
 MONİVA - İMAŞ MAKİNE
 (Ahmet, Mustafa)   (Hasan)
 Maçın Adamı: Ahmet-Moniva
2 - 1
 ÖNTAR TARIM - KOS BÖLGE MÜDL.
 (A.Samet-4, Arif)   (Alparslan, Eftal, Hüseyin)
 Maçın Adamı: A.Samet-Öntar Tarım
5 - 3
 GALİPOĞLU - BAYAL
 (Adem-2, Akif, Ömer, Dündar, Nazif)   (Mesut-2, Mahsun, Hüseyin)
 Maçın Adamı: Nazif-Galipoğlu
6 - 4
 ULUSAN - ANIL YATAĞANLI
 (Muhammed, Abdullah)   (Mehmet-5, Sacit-3, Ali, Gökhan)
 Maçın Adamı: Sacit-Anıl Yatağanlı
2 - 10
 

 ÇEYREK FİNAL MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 KORKMAZ BETON - A 101 KONYA
 (  -  )   (Mevlüt-3, Yaşar, Ali, Hüseyin)
 Maçın Adamı: Mükremin-A 101 Konya
0 - 6
 AYDINLAR - ADESE DEPO
 (Ramazan-2, Hasan)   (Ali-2, Ali İhsan)   (Normal sürede skor: 3-3, penaltılarla)
 (Pen: Ergün, Hasan, Ramazan, Furkan)   (Pen: Samet, Atilla, Ali, Kadir, Hakan)
 Maçın Adamı: Ali-Adese Depo
7 - 8
 MONİVA - GALİPOĞLU
 (Ahmet-4, Mustafa)   (Osman-3)
 Maçın Adamı: Ahmet-Moniva
5 - 3
 ÖNTAR TARIM - ANIL YATAĞANLI
 (A.Samet)   (Mehmet-3, Sacit-2, Ali, Gökhan)
 Maçın Adamı: Mehmet-Anıl Yatağanlı
1 - 7
 

 YARI FİNAL MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 A 101 KONYA - MONİVA
 (Yaşar-2, Ahmet, Eser)   (  -  )
 Maçın Adamı: Eser-A 101 Konya
4 - 0
 ADESE DEPO - ANIL YATAĞANLI
 (Fikret, Hakan)   (Sacit-4, Mehmet-2)
 Maçın Adamı: Sacit-Anıl Yatağanlı
2 - 6
 

 FİNAL MAÇ SONUCU

SONUÇ
 A 101 KONYA - ANIL YATAĞANLI
 (Yaşar-2, Mevlüt)   (Sacit-4)
 Maçın Adamı: Sacit-Anıl Yatağanlı
3 - 4
 
PUAN DURUMU :
S  A  GRUBU TAKIMLAR O G B M AG YG P AV
1  KORKMAZ BETON 3 2 1 0 10 6 7 +4
2  GALİPOĞLU 3 1 1 1 7 7 4 0
3  ANKA KALIP 3 1 0 2 9 9 3 0
4  MAKKON 3 1 0 2 7 11 3 -4

 A  GRUBU MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 ANKA KALIP - KORKMAZ BETON
 (Hüseyin)   (Oktay, Yılmaz, Sıtkı)
 Maçın Adamı: İbrahim-Korkmaz Beton
1 - 3
 GALİPOĞLU - MAKKON
 (Akif)   (Hüseyin-2)
 Maçın Adamı: Hüseyin-Makkon
1 - 2
 KORKMAZ BETON - MAKKON
 (Kasım-2, Vefa, Oktay)   (Ali, Süleyman)
 Maçın Adamı: Kasım-Korkmaz Beton
4 - 2
 ANKA KALIP - GALİPOĞLU
 (Davut, Muhammed)   (Ömer, Nazif, Akif)
 Maçın Adamı: Nazif-Galipoğlu
2 - 3
 MAKKON - ANKA KALIP
 (Tuncay, Ali, Hüseyin)   (Abidin-4, Durmuş, Mustafa)
 Maçın Adamı: Hüseyin-Anka Kalıp
3 - 6
 GALİPOĞLU - KORKMAZ BETON
 (Servet, Dündar, Adem)   (Sıtkı-2, Kasım)
 Maçın Adamı: Sıtkı-Korkmaz Beton
3 - 3
 
S  B  GRUBU TAKIMLAR O G B M AG YG P AV
1  AYDINLAR 3 3 0 0 16 1 9 +15
2  ULUSAN 3 2 0 1 9 9 6 0
3  SINI CATERING 3 1 0 2 8 14 3 -6
4  KENTPAR 3 0 0 3 7 16 0 -9

 B  GRUBU MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 AYDINLAR - KENTPAR
 (Ramazan-2, Hasan-2, Mehmet B., Ahmet Can)   (  -  )
 Maçın Adamı: Hasan-Aydınlar
6 - 0
 SINI CATERING - ULUSAN
 (Sinan, Kerim)   (Muhammed, Ferhat, Ali, Hasan)
 Maçın Adamı: Abdullah-Ulusan
2 - 4
 AYDINLAR - SINI CATERING
 (Ramazan-4, Furkan)   (  -  )
 Maçın Adamı: Ramazan-Aydınlar
5 - 0
 ULUSAN - KENTPAR
 (İbrahim-2, Hasan, Abdullah)   (İsmail, Emin)
 Maçın Adamı: Hakan-Ulusan
4 - 2
 ULUSAN - AYDINLAR
 (Mehmet)   (Ahmet Can-3, Hasan, Furkan)
 Maçın Adamı: Ahmet Can-Aydınlar
1 - 5
 SINI CATERING - KENTPAR
 (Serkan-3, Uğur, Gültekin, Adem)   (Kadir-3, Servet, Emin)
 Maçın Adamı: Serkan-Sini Catering
6 - 5
 
S  C  GRUBU TAKIMLAR O G B M AG YG P AV
1  A 101 KONYA 3 3 0 0 17 2 9 +15
2  ANIL YATAĞANLI 3 2 0 1 15 9 6 +6
3  ALPRAF 3 1 0 2 2 17 3 -15
4  MPG MAKİNE 3 0 0 3 5 11 0 -6

 C  GRUBU MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 ALPRAF - MPG MAKİNE
 (Bayram-2)   (Kerim)
 Maçın Adamı: Halil-Alp Raf
2 - 1
 A 101 KONYA - ANIL YATAĞANLI
 (Yaşar-4, Ahmet, Mevlüt)   (Gökhan)
 Maçın Adamı: Yaşar-A 101 Konya
6 - 1
 MPG MAKİNE - ANIL YATAĞANLI
 (Ali-2, Murat)   (Ali-2, Sacit-2, Gökhan)
 Maçın Adamı: Ali-Anıl Yatağanlı
3 - 5
 A 101 KONYA - ALPRAF
 (Mevlüt-4, Yaşar-3)   (  -  )
 Maçın Adamı: Eser-A 101 Konya
7 - 0
 ALPRAF - ANIL YATAĞANLI
 (  -  )   (Sacit-3, Şevket-2, Gökhan-2, Ahmet, Ali)
 Maçın Adamı: Sacit-Anıl Yatağanlı
0 - 9
 MPG MAKİNE - A 101 KONYA
 (Mustafa)   (Hüseyin-2, İbrahim, Bayram)
 Maçın Adamı: Hüseyin-A 101 Konya
1 - 4
 
S  D  GRUBU TAKIMLAR O G B M AG YG P AV
1  ADESE DEPO 3 3 0 0 11 7 9 +4
2  BAYAL 3 2 0 1 11 6 6 +5
3  ARAS KARGO 3 0 1 2 3 7 1 -4
4  DEKSAN 3 0 1 2 7 12 1 -5

 D  GRUBU MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 ADESE DEPO - ARAS KARGO
 (Atilla-2)   (  -  )
 Kırmızı: Kadir-Adese Depo ve Ayberk-Aras Kargo (1'er maç oynamama cezası verilmiştir.)
 Maçın Adamı: Atilla-Adese Depo
2 - 0
 BAYAL - DEKSAN
 (Fikret-2, Hüseyin, Mesut, Mahsun)   (Hüseyin)
 Maçın Adamı: Fikret-Bayal
5 - 1
 ARAS KARGO - DEKSAN
 (İsmail)   (Özgür)
 Maçın Adamı: Mesut-Aras Kargo & Özgür-Deksan
1 - 1
 ADESE DEPO - BAYAL
 (Atilla-3)   (Hacı, Fikret)
 Maçın Adamı: Atilla-Adese Depo
3 - 2
 BAYAL - ARAS KARGO
 (Hüseyin-2, Mesut-2)   (İbrahim-2)
 Maçın Adamı: Hüseyin-Bayal
4 - 2
 DEKSAN - ADESE DEPO
 (Mustafa-2, Reşit-2, Ahmet)   (Ali-3, Kadir-2, Atilla)
 Maçın Adamı: Ali-Adese Depo
5 - 6
 
S  E  GRUBU TAKIMLAR O G B M AG YG P AV
1  MONİVA 3 3 0 0 8 4 9 +4
2  KOS BÖLGE MÜDL. 3 1 1 1 11 3 4 +8
3  WASPO 3 1 1 1 3 2 4 +1
4  METEOR 3 0 0 3 3 16 0 -13

 E  GRUBU MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 KOS BÖLGE MÜDL. - MONİVA
 (Alican)   (Mustafa, Süleyman)
 Maçın Adamı: Ahmet-Moniva
1 - 2
 METEOR - WASPO
 (  -  )   (İbrahim-2)
 Maçın Adamı: İbrahim-Waspo
0 - 2
 KOS BÖLGE MÜDL. - METEOR
 (Alican-3, Bekir-2, Muhittin, Alparslan, Zeynel, Lütfi)   (  -  )
 Maçın Adamı: Alican-KOS Bölge Müdl.
9 - 0
 MONİVA - WASPO
 (Mustafa)   (  -  )
 Maçın Adamı: Ahmet-Moniva
1 - 0
 KOS BÖLGE MÜDL. - WASPO
 (Alparslan)   (İbrahim)
 Maçın Adamı: Ali Can-KOS Bölge Müdl.
1 - 1
 MONİVA - METEOR
 (Ahmet-3, Mustafa, İbrahim)   (Ali-2, Osman)
 Maçın Adamı: Ahmet-Moniva
5 - 3
 
S  F  GRUBU TAKIMLAR O G B M AG YG P AV
1  ÖNTAR TARIM 2 2 0 0 12 2 6 +10
2  İMAŞ MAKİNE 2 1 0 1 7 9 3 -2
3  MEDIKAL 2000 1 0 0 1 2 6 0 -4
4  ZERMILL 1 0 0 1 3 7 0 -4

 F  GRUBU MAÇ SONUÇLARI

SONUÇ
 MEDIKAL 2000 - ÖNTAR TARIM
 (Emre, Yusuf)   (A.Samet-3, Arif-2, Ö.Faruk)
 Maçın Adamı: A.Samet-Öntar Tarım
2 - 6
 İMAŞ MAKİNE - ZERMILL
 (Ö.Faruk-4, Gökhan, Hasan, Mehmet)   (Hikmet, Ali, Hamdi)
 Maçın Adamı: Sait-İmaş Makine
7 - 3
 ÖNTAR TARIM - İMAŞ MAKİNE
 (A.Samet-3, Arif-2, Aziz)   (  -  )
 Maçın Adamı: A.Samet-Öntar Tarım
6 - 0
 MEDICAL 2000 - ZERMILL
 (
 Maçın Adamı: -
iptal
 MEDICAL 2000 - İMAŞ MAKİNE
 (
 Maçın Adamı: -
iptal
 ÖNTAR TARIM - ZERMILL
 (
 Maçın Adamı: -
iptal
 
KATILIM : GRUPLAR :
N  TAKIM ADI  KAPTAN
01  A 101 KONYA  Hüseyin Kibar
02  ADESE DEPO  Hilmi Başarıkan
03  ALPRAF  Adem Senirli
04  ANIL YATAĞANLI  Ahmet Yılmaz
05  ANKA KALIP  Y.Kenan Altan
06  ARAS KARGO  Murat Göktepe
07  AYDINLAR  Ramazan Soycan
08  BAYAL  Ali İslambay
09  DEKSAN  Ahmet Sonat
10  GALİPOĞLU  Ö.Osman Uyar
11  KENTPAR  Salim Sayar
12  KORKMAZ BETON  Sıtkı Korkmaz
13  KOS BÖLGE MÜDL.  Orhan Balcıoğlu
14  MAKKON  Aydın Eliağır
15  METEOR  Mustafa Ildırar
16  MONİVA  Akif Yıldırım
17  MPG MAKİNE  Necati Böget
18  SINI CETERING  Uğur Yılmaz
19  ULUSAN  Fatih Yıldırım
20  WASPO  Numan Kütük
21  İMAŞ MAKİNE  Mehmet Adaş
22  ÖNTAR TARIM  Arif Dabak
23  MEDIKAL 2000  Ali Kuşlular
24  ZERMILL  Osman Cafer

Not : Sıralama kayıt sırasına göre yapılmıştır. Takımlarımıza centilmence maçlar eşliğinde başarılar dileriz. İlginiz için teşekkürler...

 A GRUBU
 ANKA KALIP
 GALİPOĞLU
 KORKMAZ BETON
 MAKKON
 B GRUBU
 AYDINLAR
 KENTPAR
 SINI CATERING
 ULUSAN
 C GRUBU
 ALPRAF
 MPG MAKİNE
 A 101 KONYA
 ANIL YATAĞANLI
 D GRUBU
 ADESE DEPO
 ARAS KARGO
 BAYAL
 DEKSAN
 E GRUBU
 METEOR
 WASPO
 KOS BÖLGE MÜDL.
 MONİVA
 F GRUBU
 İMAŞ MAKİNE
 ÖNTAR TARIM
 MEDIKAL 2000
 ZERMILL